Manufacturer of a wide range of products which include refrigeration air dryer.
₹ 138000 / Piece Get Latest Price
| Capacity | 250 CFM |
| Dew Point | 5°C PDP |
| Cooling Type | Air Cooled |
| Working Pressure | 16 bar |
| Refrigerant | R134a |
| Inlet Temperature | 45°C |
| Phase | 3 Phase |
| Voltage | 415V |
| Frequency | 50Hz |
| Body Material | MS |
| Colling System | Air Cooling |
Minimum order quantity: 1 Piece
Deepak Kumar (India Sales Head)
Daeser Pneumatics
Ground Floor, Shop No -B-12, Nangloi Metro Station, Nangloi Shoping Comp Metro Rail Corpopration
New Delhi - 110086, Delhi, India